Waluty
Rodzaje prowadnic meblowych

 

Prowadnice meblowe to nieodłączny element każdej szuflady meblowej. Pozwalają one na komfortowe wysuwanie szuflady z mebla a co za tym idzie - dostępu do znajdujących się w niej rzeczy. Na przestrzeni lat na rynku pojawiło się wiele dodatkowych funkcjonalności które rozbudowują sposób użytkowania szuflady.
Poniżej przybliżymy Państwu podstawowe funkcje dodatkowe.

 

Wyjaśnienie funkcjonalności prowadnic:

Pełny wysuw - szuflada wysuwana jest całkowicie z mebla dając swobodny dostęp do całej przestrzeni szuflady.

Częściowy wysuw - po wysunięciu tylna przestrzeń szuflady częściowo pozostaje w korpusie mebla.

Cichy domyk (soft close) - po popchnięciu frontu szuflady, mechanizm prowadnicy wyłapuje ją i po cichu damyka do szafki - jest to najnowsze rozwiązanie gwarantujące najwyższy komfort użytkowania szuflad meblowych

Samodomyk - Po popchnięciu szuflady, w ostatniej fazie wsunięcia jej do mebla mechanizm wyłapuje ją i dociąga do korpusu - dociągnięcie powoduje trzaśnięcie szuflady, dlatego decydując się na tą funkcję sugerujemy zakup odbojników silikonowych lub wkręcanych.

Push to open (naciśnij aby otworzyć) - szufladę otwieramy poprzez naciśnięcie na jej front - rozwiązanie idealnie pasuje do kuchni oraz mebli w stylu modern, ponieważ stosując je nie ma potrzeby przykręcania uchwytów.

 

Prowadnice kulkowe to najpopularniejsze rozwiązanie łączące wysoką funkcjonalność i wytrzymałość. Prosty, boczny montaż prowadnic oraz jakość wykonania gwarantują wieloletnią sprawność otwierania. Wysoka siła udźwigu wynosząca w niektórych modelach aż 100kg (!) sprawia, że prowadnice te zapewnią płynność użytkowania nawet z ciężką zawartością szuflady.
W tych prowadnicach występują wszystkie funkcjonalności dodatkowe:

 • Pełny wysuw
 • Częściowy wysuw
 • Cichy domyk
 • Samodomyk
 • Push to open

Aby przejść do strony zakupu prowadnic kulkowych kliknij tutaj

 

Prowadnice rolkowe to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie montażu szuflady. Potocznie zwane "rolki" ze względu na swoją budowę pozwalają na niezwykle szybki oraz łatwy montaż w korpusie szafki. Z racji na pokrycie prowadnic lakierem występują one w wielu wariantach kolorystycznych: białe, czarne czy brązowe. Rolki zalecamy wybierać do szuflad niewielkich, w których będziemy przetrzymywać lekkie przedmioty. Prowadnice nie posiadają dodatkowych funkcjonalności, jednak istnieją akcesoria dodatkowe które pozwalają na dodanie m. in. cichego domyku
Funkcjonalności:

 • Częściowy wysuw
 • Możliwość dodania cichego domyku poprzez zastosowanie domykacza

Aby przejść do strony zakupu prowadnic rolkowych kliknij tutaj

 

Prowadnice dolnego montażu świetnie sprawdzą się w przypadku szuflad drewnianych - prowadnica szuflady ulokowana pod dnem - niewidoczna po wysunięciu - pozawala na podwyższenie walorów estetycznych mebla. Wysoka wytrzymałość i precyzyjny mechanizm zapewniają perfekcyjne wrażenia użytkowania. Prowadnice posiadają wiele dodatkowych funkcjonalności pozwalających na dostosowanie systemu według własnych potrzeb.
W tych prowadnicach występują wszystkie funkcjonalności dodatkowe:

 • Pełny wysuw
 • Częściowy wysuw
 • Cichy domyk
 • Samodomyk
 • Push to open

Aby przejść do strony zakupu prowadnic dolnego montażu kliknij tutaj

 

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania dotyczące systemów prowadnic zapraszamy do kontaktu pod numerem 608 372 228 adresem email: esklep@stolmet.pl bądź poprzez stronę na Facebooku

Nie znalazłeś tego czego szukasz?

Napisz do nas na: esklep@stolmet.pl
lub zadzwoń: 33 876 49 32;
33 474 20 33

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl