Waluty
Rodzaje uchwytów meblowych

 

Uchwyty meblowe to nieodłączny element każdego mebla. Potrafią one skutecznie nadać zabudowie meblowej charakteru, dlatego warto zwrócić uwagę na ich powłokę, styl oraz mocowanie - to właśnie od niego zależna jest bryła a co za tym idzie wygoda korzystania z szuflad czy drzwiczek.
W mocowaniu uchwytów meblowych możemy wyróżnić 4 główne sposoby ich montażu charakteryzujące uchwyty:

 

Uchwyty mocowane za pomocą jednego wkrętu tzw. "gałki". Proste i niewielkie kształty tych uchwytów pozwalają na pewny i wygodny chwyt przy użytkowaniu. Przy szerszych meblach np. w komodach zastosowanie podwójnych rzędów gałek meblowych na jeden front poskutkuje zaakcentowaniem mebla kolorem powłoki uchwytu.

Aby przejść do gałek meblowych Kliknij tutaj

 

 


Mocowane w dwóch punktach uchwyty to zdecydowanie najpopularniejsza i najobszerniejsza grupa uchwytów meblowych. Duża gama rozstawów dochodząca do niemal metrowych uchwytów oraz zróżnicowane połączenia materiałowe takie jak np. aluminium + szkło zapewniają możliwość dobrania odpowiednich uchwytów dla najwybredniejszych gustów.

Aby przejść do uchwytów meblowych Kliknij tutaj

 

 

Uchwyty te mocowane są w otworze wcześniej wywierconym w płycie. Ze względu na swoją budowę gwarantują pewny chwyt podczas użytkowania. Uchwyty te są trudniejsze w montażu przez na wymagalność sprzętu nawiercenia otworu. Przed zakupem uchwytów wpuszczanych należy upewnić się czy głębokość płyty pozwoli na osadzenie w niej danych uchwytów.

Aby przejść do uchwytów wpuszczanych Kliknij tutaj

 

 

 

Krawędziowe uchwyty meblowe w przeciwieństwie do reszty nie są mocowane do przodu frontu meblowego. Rozróżniamy dwa rodzaje uchwytów krawędziowych (profilowych, listwowych) w zależności od osadzenia go w froncie:

  • Uchwyty krawędziowe przykręcane - przykręcane są po nałożeniu od tyłu frontu lub - rzadziej - od góry. Zakrywają one górę frontu a część użytkowa wystaje poza płytę gwarantując powierzchnie do chwytu.
  • Uchwyty krawędziowe nabijane - uchwyty te posiadają specjalną wypustkę pozwalającą na osadzenie ich w wcześniej przygotowanym wyżłobieniu na górze frontu. Montaż tego rodzaju uchwytu jest trudniejszy ze względu na wymagalność odpowiednich narzędzi.

Informacja: decydując się na zamontowanie uchwytów krawędziowych nie jest koniecznym aby były tej samej szerokości co front. Z powodzeniem można osadzić krótszy uchwyt do szerszego frontu nie zaburzając tym samym estetyki mebla.

Aby przejść do uchwytów krawędziowych Kliknij tutaj

 

 

 

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania dotyczące uchwytów meblowych zapraszamy do kontaktu pod numerem 608 372 228 adresem email: esklep@stolmet.pl bądź poprzez stronę na Facebooku

Nie znalazłeś tego czego szukasz?

Napisz do nas na: esklep@stolmet.pl
lub zadzwoń: 33 876 49 32;
33 474 20 33

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl